Вітаю Вас, Гість
Головна » 2013 » Січень » 27 » Національний музей історії України
20:00
Національний музей історії України
 Пропонуємо увазі читачів унікальне видання, в якому зібрано величезний різноплановий пізнавально-інформаційний матеріал, основна мета якого -  викликати зацікавлення власною історією та сприяти підняттю авторитету української культури. Ця книга – альбом „Національний музей історії України”. Визначні пам’ятки археології, історії, твори образотворчого та декоративного мистецтва України є невід’ємною частиною європейського і світового культурного надбання. Зберегти надбання минулого, всі витвори історичного буття, щоб передати їх майбутнім поколінням - висока і благородна місія українських музеїв.                                                            
   За свої 110 років існування
 Національний музей історії України пройшов складний шлях формування і розвитку, адже довелося пережити кілька революцій, громадянську та дві світові війни, важкі роки відбудови… Сьогодні музей нараховує у своїй збірці понад 800 тисяч артефактів, які висвітлюють великий історичний період – від раннього палеоліту до наших часів. Його археологічні колекції, що налічують  понад 350 тис. одиниць зберігання, відомі далеко за межами України. Музей має цінні колекції етнографії, ювелірного та декоративно-ужиткового мистецтва, холодної та вогнепальної зброї тощо. Близько 10 тис. зберігання нараховує колекція живопису, графіки та скульптури. Колекція стародруків складається з книг, виданих у друкарнях Києва, Львова, Чернігова, Почаєва. Цікавою є колекція документів
XVXX століть, яка нараховує понад 15 тис. одиниць. У музеї зберігається унікальна за змістом найповніша нумізматична колекція в Україні. У 2011 році з друку вийшов перший том, який містить зображення та каталожні дані найці­кавіших зразків археологічних пам'яток, що репрезентують зі­брання археологічних знахідок, датованих періодом від доби палеоліту до XIII століття, а також виробів з дорогоцінних мета­лів та коштовного каміння українських, російських та західноєвропейських майстрів XVI—XX століть. Це видання викликало значний інтерес серед широкого кола читачів і надихнуло творчий колектив музею на підготовку другого тому альбому (2012 р.), до якого увійшли унікальні зразки образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва, рукописних документів, стародруків, нумізматики та зброї. Ці надзвичайно цінні пам'ятки репрезентують особливий вид історичних джерел, дають можливість вивчати матеріальну культуру різних епох.                            
 
  

     
                           
                                                  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Категорія: Прочитайте книги | Переглядів: 485 | Додав: читалка | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]