Вітаю Вас, Гість
Головна » 2016 » Лютий » 18 » Мультимедійна виставка «Вона, мов кремінь. була горда почуттям, Що є дочкою рідної країни»
18:25
Мультимедійна виставка «Вона, мов кремінь. була горда почуттям, Що є дочкою рідної країни»

«Вона, мов кремінь. була горда почуттям,
Що є дочкою рідної країни»
(До 145-річчя від дня народження Лесі Українки)

 

 

 

Ім'я поетеси Лесі Українки овіяне всенародною любов'ю. Це була людина винятко­вої мужності і принциповості, духовної краси і мистецького обдаруван­ня, її талант виявився у багатьох різновидах літературної праці — пое­зії, драматургії, прозі, літературній критиці і публіцистиці, переклада­цькій роботі і фольклористиці. Вона автор поетичних збірок: «На крилах пісень» (1893), «Думи і мрії» (1899), «Відгуки» (1902), численних драм та повістей: "Блакитна троянда", "Руфін і Прісцілла", "Лісова пісня", "Осіння казка", "Камінний господар", "Бояриня", "Адвокат Мартіан", "Кассандра", драматичних поем: "Вавилонський полон", "Оргія", "На руїнах", "Магомет та Айша", "Йоанна, жінка Хусова", діалогів: "Три хвилини", "На полі крові", "У катакомбах" та ін.
     За життя Леся Українка була відома не лише на Україні та в Росії, а й в Грузії, знали її в Болгарії, Чехії, Польщі, Німеччині, Австрії. Нині твори поетеси читають на різних континентах, видаються мовами багатьох народів світу. Творчість письменниці належить до тієї прогресивної спадщини минулого, яка для кожного нового покоління відкривається новими ду­ховними скарбами, живе у віках, безконечно розвивається, даруючи людям мудрість, мужність і красу.
Наталія Васюк


Категорія: Прочитайте книги | Переглядів: 265 | Додав: читалка | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
0
1  
Як завжди, інформативно, креативно, наочно!!! smile

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]