Вітаю Вас, Гість
Головна » 2014 » Серпень » 17 » Морські богині
11:27
Морські богині

Все життя – в морі. 76 років занурень у води моря поблизу найпівденнішої частини Корейського півострова острова Чечжу-до. Це можна сказати лише  про одну людину на півострові - пані Ко Іно - найстарішу «хеньо» Кореї. 91-літня Ко Іно і сьогодні зайнята збиранням морської капусти, трепангів та молюсків.
Корейським словом «хеньо» (морська жінка) називають професійних пірнальниць, які збирають морепродукти, не використовуючи акваланги
. Їх ремесло внесено в перелік Всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО. Видобуток морепродуктів шляхом пірнання на глибину без спорядження був розповсюджений по всьому світу, проте сьогодні лише в Кореї та Японії можна знайти людей, для яких - це професія. Це ремесло, в якому від ковтка повітря може залежати все життя.
Про чечжуських «хеньо», які з давніх часів відправлялись на заробітки в Китай, Японію, навіть в радянський Владивосток і стали символом стійкості і гідності читайте в журналі «Koreana»:

Ёнсон Х. Старейшая "хэнё" Ко Ино : извилистая дорога жизни, прошедшей в море / Х. Ёнсон // Koreana. - 2014. – Том 10, N2. - С. 4-10.

Чхорин Ю.     Прошлое и настоящее "хэнё" острова Чечжу-до / Ю. Чхорин; Ч. Ганхён // Koreana. - 2014. – Том 10, N2. - С. 12-17.

Ганхён Ч. Сила и выносливость чечжуских женщин, закаленных тяжелым ремеслом / Ч. Ганхён // Koreana. - 2014. – Том 10, N2. - С. 18-21.

Чжинчжу И. Морские женщины нашего времени / И. Чжинчжу // Koreana. - 2014. – Том 10, N2. - С. 22-25.


 Підготувала Л. Костильова.

 

Категорія: Прочитайте журнали | Переглядів: 448 | Додав: Bibliograf | Теги: корея, пірнальниці, морепродукти, море, хеньо, професія | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]