Вітаю Вас, Гість
Головна » 2017 » Грудень » 30 » Мішель Бюссі Літак без неї
12:47
Мішель Бюссі Літак без неї

 Один з найвідоміших  романів сучасного французького письменника Мішеля Бюссі «Літак без неї» вперше був опублікований в 2012 році у Франції і до сьогодні перекладений більш ніж двадцятьма мовами. 

Після аварії «Аеробуса 5403» рейсу Стамбул-Париж, що трапилася 23 грудня 1980 року вижила тільки одна пасажирка – тримісячна дівчинка. Але на борту було дві дівчинки цього віку і дві сім’ї, одна бідна (Вітралі), інша багата (де Карвілі), прагнуть довести, що це саме їх внучка залишилася живою. З того часу минуло вже вісімнадцять років, дівчинка перетворилась в дорослу жінку, а її таємниця й досі не розгадана. До того ж, приватний детектив Кредюль Ґран-Дюк, найнятий багатою родиною провести розслідування пов’язане зі знайденою дитиною здається загинув.

Щоденник детектива, що потрапив до рук Марка Вітраля (рідного старшого брата однієї з дівчаток, яка була на борту літака під час аварії) спонукає його провести власне розслідування та розібратися, що ж насправді трапилося тієї злополучної ночі та пізніше з їхньою сім’єю, а також визначити хто ж насправді є врятована дівчинка, яку з легкої руки журналістів всі стали називати Бабкою, або Лілі.

Оповідачів в романі двоє – основним наратором є автор, якому за допомогою щоденникових записів, можливо не завжди правдивих, допомагає один з персонажів – Кредюль Ґран-Дюк, розповідаючи свою версію подій. Варто зізнатися, що Бюссі вдалося витримати інтригу – він не розкриває карти до останніх сторінок. З іншого боку, уважний читач читаючи другу половину книжки почне здогадуватися, що ж насправді відбулося. Тим більше, що вже назва роману є не просто натяком, а повноцінним поясненням того яким чином вдалося вижити в авіакатастрофі немовляті.

Слід визнати, сюжет роману доволі оригінальний, а конфлікт розвивається динамічно та тримає читача в постійній напрузі. Описані події відбуваються в двох часових площинах – ті, про які говорить автор, в основному, протягом 2-4 жовтня 1998 року, а описані Кредюлем – протягом років коли тривало розслідування (1980-1998).

Попри доволі великий обсяг роман читається легко. Можна сподіватися, що захопливий «Літак без неї» Мішеля Бюссі, в першу чергу, зацікавить шанувальників сучасного якісного, динамічного і психологічного детективу та трилера.

Категорія: Прочитайте книги | Переглядів: 119 | Додав: art | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]