Вітаю Вас, Гість
Головна » 2016 » Квітень » 24 » Левко Лук’яненко. Шлях до відродження
12:30
Левко Лук’яненко. Шлях до відродження

«Засуджений у 1962 році до смертної кари, він перебував у камері смертників 72  дні й кожної миті очікував розстрілу. Його вирок врешті змінили: життя обміняли на 15 років ув’язнення. Але навіть побувавши за півкроку до смерті, Левко Лук’яненко не зрікся своїх переконань і не змінив свого способу життя…» http://urp1990.com.ua/content/biografiya-levka-grigorovicha-lukyanenka#sthash.6zAtoiYc.dpuf

Читальна зала пропонує ознайомитись з  повним виданням творів в 13 томах відомого українського письменника-публіциста Левка Лук’яненка, Лауреата Державної  премії ім. Т.Г. Шевченка  2016 року в номінації «Публіцистика і журналістика», які нещодавно надійшли до бібліотеки. Грунтуючись на правдивій біографічно-документальній основі, зібрання охоплює значний і важливий період історії української нації.

Перший том містить твори «За Україну, за її волю», «Сповідь у камері смертників», «Вірую в бога і в Україну». Другий том має назву «Не дам загинуть Україні!». Ця думка колишнього в’язня Кучинської в’язниці, а нині відомого у світі українського державного і політичного діяча Левка Лук’яненка червоною стрічкою проходить крізь вміщений у книзі політичний доробок, роздуми, листи, інтерв’ю. Третій том присвячений темі заснування першого в історії українського посольства в Канаді, коли автор був Надзвичайним і Повноважним Послом України в цій країні. У четвертому томі автор розмірковує про незнищенність української національної ідеї, стверджує віру в непереможність українського народу, щиросердно висловлює думки націоналіста, який інтереси України ставить понад власні. Наступні п’ять томів (п’ятий, шостий, сьомий, восьмий та дев’ятий) об’єднані спільною назвою «З часів неволі» і містять правдиві спогади про концтабірне життя політв’язнів-друзів і просто знайомих автора, адміністрацію, режим ув’язнення, роздуми про долю України та розмірковування над методами боротьби за її незалежність. Десятий том має назву «Тут мій дух» і призначений, в першу чергу, читачеві, який шукає відповідь на запитання, чому минулі двадцять років Україна жила так, як жила. Перша частина одинадцятого тому присвячена історії Української Гельсинської спілки. Друга частина тому охоплює період від 1990-го до 2013-го року. Це ‑ тривалий період боротьби і виживання. Боротьби за ідеали незалежної України, що його Українська республіканська партія успадкувала від УГС. Дванадцятий том містить історико-філософські праці «Національна ідея і національна воля» та «Де ти, доле України?», об’єднані спільною метою: прищепити любов до України й повернути українців до національних духовних джерел. Заключний, тринадцятий том складають праці «Злочинна суть КПРС-КПУ, Нюрнберг-2», «Придністров’я», «Від хохла до українця» та інші. У них автор торкається питань юридичних аспектів Голодомору 1932-1933 років, механізму масового терору, насильницького переселення українців під час колективізації, геноциду кубанських українців, комуністичного режиму і церкви та інших.

Завітайте до читальної зали і ознайомтесь з цим виданням.

                                                               Інна Петрук

 

Категорія: Прочитайте книги | Переглядів: 471 | Додав: читалка | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]