Вітаю Вас, Гість
Головна » 2013 » Травень » 16 » Лауреати конкурсу “Краща книга Рівненщини” 2012 року
10:14
Лауреати конкурсу “Краща книга Рівненщини” 2012 року
Сидорчик І. С. Ромейки в контексті часу та подій: історія села та долі його людей / І. С. Сидорчик. – Володимирець : видавничий центр газети «Володимирецький вісник», 2010. – 424 с.

Моє село, маленька Батьківщино,
Повір мені, я так тебе люблю!
Моє село, мене ти полонило,
І згадкою про тебе я живу.

П. Асауленко «Мої Ромейки»


Книга письменника і публіциста Івана Сидорчика «Ромейки в контексті часу та подій: історія села та долі його людей» стала переможцем конкурсу «Краща книга Рівненщини – 2012» у номінації краще історико-краєзнавче видання. В ній розповідається про історію села Ромейки і поліського Погориння. Автор постає перед нами як патріот і дослідник, розкриваючи перед читачем чимало цікавого й незнаного про наш рідний край, про відомих земляків, яких більше знають у світі, аніж на малій Батьківщині. Дослідник окреслює місце Ромейок на історичній карті Володимиреччини: приводить історичні паралелі з минувшиною і сьогоденням; пробує робити аналіз (можливо, дещо суб’єктивний) ключових подій в історії Ромейок і всього краю загалом.
   Публіцистичне дослідження побудоване у формі нарисів і основане на багатьох архівних джерелах, давніх публікаціях, унікальних рукописах і фотознімках, які ще ніде не публікувалися. Тут вдумливий читач знайде й чимало досі невідомих та призабутих фактів про увесь наш край минулого століття. У зібраних автором архівних джерелах, публікаціях, унікальних історичних фото кожен може пізнати своїх батьків чи дідусів, - а, отже, й глибше пізнати історію отчої землі.
Друга частина книги містить художні твори про Ромейки та їх людей.
   Книга адресована широкому колу користувачів: старшокласникам, студентам, вчителям літератури, історії для вивчення історії та літератури рідного краю, а отже усім, хто цікавиться історією та публіцистикою.

Підготувала Л. Малишева
Прикріплення: Картинка 1
Категорія: Прочитайте про Рівненщину | Переглядів: 455 | Додав: kraeznavzi | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]