Вітаю Вас, Гість
Головна » 2016 » Вересень » 27 » Лауреат Нобелівської премії у Рівному
11:59
Лауреат Нобелівської премії у Рівному

Цимбалюк Є. У Рівному знайшовся родовідний слід нобелівського лауреата / Є. Цимбалюк // Голос України. – 2016. - 2 вересня. - С. 10.
Мова йде про американського економіста Саймона (Семена) Сміта-Кузнеця, якого вважають батьком економічної статистики. Він став одним із першопрохідців у вивченні такого поняття, як національний дохід, а найбільше відомий за розробку загальноприйнятого показника ВНП – валовий національний продукт на душу населення, що зараз широко застосовується в усьому світі для порівняння економічного розвитку країн.
У 2016 році виповнилося 115 років від дня народження Саймона Сміта-Кузнеця., і у Рівному ця дата стала приводом для вшанування знаного у світі земляка, лауреата Нобелівської премії, отриманої у 1971 році. Зокрема, в Рівненському обласному краєзнавчому музеї відбувся вечір пам’яті, під час якого розповідалося про життєвий та науковий шлях дослідника.
Семен Кузнець виявився тією особистістю, у біографії якої чимало білих плям. Та й сам він за життя був весь в економіці, а от на мемуари чи біографічні портрети ніяк не вистачало часу. Після кончини науковця цей утаємничений пласт активно почала піднімати «на-гора» його дружина Еліт, й чимало оприлюднених документів засвідчили безпосередню причетність американця до України, в тому числі й до Рівного. Відтак, місцеві історики-дослідники, підхопивши цю тему і занурившись, в архіви, значно розширили та поглибили її. І наразі рівненський період життя нобелівського лауреата (у місті він мешкав до чотирнадцятирічного віку) отримав нову літописну сторінку.
Семен народився в Пінську в 1901 році. Потім сім’я переїхала до Рівного. Чому до Рівного? Бо звідси родом була його мама Поліна. Відтак, коли батько Семена Абрам Ісакович емігрував до США, Поліна з трьома дітьми перебралася на свою батьківщину до батьків і стала очікувати, що чоловік, обжившись в Америці, забере родину туди.
Про подальшу долю Саймона (Семена) Сміта-Кузнеця можна дізнатися із газети «Голос України» № 166 за 2016 рік.


Підготувала  Н. А.. Юшкова

Категорія: Прочитайте журнали | Переглядів: 350 | Додав: Bibliograf | Теги: сша, Саймон Сміт, Рівненщина, славетні земляки, Нобелівські лауреати | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]