Вітаю Вас, Гість
Головна » 2016 » Листопад » 29 » Лагутенко Ольга «Феномен творчості Андрія Чебикіна…»
19:40
Лагутенко Ольга «Феномен творчості Андрія Чебикіна…»

Творчість Андрія Володимировича Чебикіна - це класика сучасного мистецтва України. Від 1966 року Андрій Чебикін виставляє роботи на республіканських, загальносоюзних, міжнародних виставках, де його графіка посідає чільне місце.

«Манер у творчості Андрія Чебикіна багато, але стиль - один…». За відомим твердженням Бюффе «Стиль – це людина». В кожній роботі майстра – відчуття його присутності. Щоб не створював художник - гравюри, літографії, рисунки – всюди його ведуть власні думки і почуття. «Для мене в мистецтві найголовніше – хвилювання, що передається від художника й здатне хвилею почуттів захопити глядача. Якщо тремтиш від того, що маєш зробити, то й приходить потреба творити».

Творчий доробок художника – значний і різноманітний. Центром світу, головним героєм творів Майстра є Людина в її незмінно високій духовній і тілесній красі. Художник показав саму суть нашого сприйняття світу: «споглядальність, поетичність, емоційну щирість, лагідність і водночас нестримну силу, відчуття свободи як вільного дихання…». Цей справжній вияв українського менталітету є наскрізним в усій його творчості. 

                                  

Серед улюблених образів майстра домінує жіночий образ. Його Муза, його героїня, його символ краси і любові – кохана Жінка –  «Мати», «Весна», «Вечір»,«Флора», «Імпровізація», «Танок», «Спекотний день», «Романтичний образ»…

«Любов до людини проявила себе в багатьох портретах, які займають значне місце в творчості майстра.  Це образи батьків, рідних людей – «Батько». «Мама», «Моя бабуся», «Портрет дружини», «Портрет сина Володимира», «Портрет сина Андрія»… Крім того, серія портретів, присвячених «родині по духу» - колегам - художникам, письменникам – «Вчитель. Портрет Якутовича», «Портрет О. Данченка», «Портрет Лесі Українки», «Портрет Т. Шевченка»…, а також звичайним людям, в обличчях яких відкривалось щось нове, цікаве – «Липованин», «Незнайомий», «Сільська дівчина»…

     

Ескізи – задуми, а також завершені роботи привозить художник із численних  поїздок. Так, під враженням від відвідування Китаю виникли роботи «За вікном», «Персик». 

Справжньою втіхою, для виключно творчої роботи, стали для Андрія Чебикіна пленери. Пленери, що відбувалися як в Україні, так і за кордоном – в Угорщині, Румунії та ін., подарували безліч тем, образів, пейзажних композицій - «Осінь над Балаклавою», «Чехівська бухта», «Угорщина, Місток.», «Венеція», «Стихія Карпат», «Кошара», «Палац княгині М. Щербатової ХІХ століття»…

У всіх його творах відчувається такий магнетизм високої культури і витончений смак, що не тільки утримує погляд, але й будить наші почуття, спонукає до роздумів.

        

Книга адресована фахівцям і всім шанувальникам образотворчого мистецтва. З цим розкішним виданням ви можете ознайомитись у відділі обслуговування читачів документами з мистецтва.

Галина Конарчук

Категорія: Прочитайте книги | Переглядів: 478 | Додав: art | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]