Вітаю Вас, Гість
Головна » 2015 » Лютий » 25 » Курс Кремля на самоізоляцію
10:00
Курс Кремля на самоізоляцію

Крамар О. У ведмежому куті / О. Крамар // Український тиждень. – 2014. - № 42. – С. 52-54.
Росіяни загалом підтримують курс Кремля на самоізоляцію та конфронтацію із Заходом, ігноруючи той факт, що не мають реальних шансів стати ще одним світовим полюсом впливу.
Перебуваючи під руйнівним впливом міжнародних санкцій та пожинаючи плоди конфронтації із Заходом
навіть у співпраці з іншими партнерами, як-от Китай, РФ бере курс на подальшу самоізоляцію та повернення до найгірших тоталітарних практик радянського минулого. Світоглядна прірва між більшістю російських громадян і світом стає дедалі вираженішою, що загрожує Росії поступовим дрейфом у напрямку навіть не СРСР-2, а КНДР-2.
Подальший розвиток цієї загрозливої тенденції залежатиме не лише від здатності російського суспільства виступити проти режиму Путіна, а й від очікуваного переформатування світового енергетичного ринку. Адже якщо співвідношення цін на базові експортні російські товари (нафта, нафтопродукти, природний газ) та споживчі й інвестиційні імпортні товари  в найближчі роки буде значно гіршим, аніж у попередні, на РФ чекатимуть стрімке падіння рівня життя, посилення внутрішньої реакції та репресій, інформаційної замкненості, розмивання навіть того нечисленного середнього класу, який зміг сформуватися в попередні десятиліття, прогресуюча мілітаризація економіки та суспільного життя.
При цьому від СРСР навіть доби застою, не кажучи вже про успішніші попередні роки, таки Росію відрізнятиме набагато більше технологічне й економічне відставання від Заходу. Натомість із КНДР її поєднуватиме ставка на атомну зброю, гіпертрофовану мілітаризацію, культ особи і тотальне зомбування населення як гарантії захисту від внутрішніх та зовнішніх викликів в умовах соціально-економічної деградації та втрати міжнародної конкурентоспроможності.
Про стан економіки Росії у зв’язку з санкціями, а також про ставлення росіян до ЄС та США, можна прочитати у журналі «Український тиждень» № 42 за 23 жовтня 2014 року.


Підготувала пров. бібліограф Юшкова Н. А.

 

Категорія: Прочитайте журнали | Переглядів: 314 | Додав: Bibliograf | Теги: санкції, ізоляція, міжнародні відносини. економіка, Росія | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]