Вітаю Вас, Гість
Головна » 2018 » Червень » 18 » Ювал Ной Харарі. Людина розумна.
14:18
Ювал Ной Харарі. Людина розумна.

Ювал Ной Харарі. Людина розумна. Історія людства від минулого до майбутнього.

Сто тисяч років тому Homo sapiens був одним з як мінімум шести видів людини, що жили на цій планеті. Це були нічим не примітні тварини, які грали в екосистемі роль не більшу, ніж горили, світлячки або медузи. Але близько сімдесяти тисяч років тому загадкова зміна когнітивних здібностей Homo sapiens перетворила його в господаря планети і кошмар екосистеми.

Абзац на пробу: «Подорожуючи Східною Африкою 2 мільйони років тому, ви цілком могли б зустріти добре знайомий набір людських персонажів: турботливих матусь, які притискали до себе малюків, та зграйки безтурботних дітлахів, які гралися в багнюці; темпераментну молодь, яка ремствувала проти вимог суспільства, та втомлених старих, які лише хотіли, щоб їм дали спокій; хвалькуватих мачо, які намагалися вразити місцеву красуню, та мудрих старійшин, які все це вже бачили. Ці первісні люди любили, гралися, заводили близьких друзів, змагалися за статус та владу — але так само робили й шимпанзе, бабуїни та слони. Нічого особливого в цьому не було. Ніхто, а найменше самі ці люди, не мав тоді й гадки, що одного чудового дня їхні нащадки прогуляються по Місяцю, розщеплять атом, розшифрують генетичний код та напишуть підручники з історії. Нам сьогодні треба знати про цих доісторичних людей найголовніше: вони були тваринами, які не мали важливого значення та впливали на довкілля не більше за горил, світляків або медуз….»

Книга ламає уставлені уявлення про земну історію від появи людини і народження мови до наших днів та примушує задуматись. Шлях розвитку наших предків, виявляється, міг би бути зовсім іншим. Вас приголомшать неочікувані і сміливі припущення автора У книжці ви не знайдете нудної хронології і сухих дат, але разом з її автором будете розмірковувати про численні «Чому?».

Як людина розумна зуміла підкорити світ? Що стало з іншими видами людини? Коли і чому з'явилися гроші, держави і релігія? Як виникали і руйнувалися імперії? Чому майже всі суспільства ставили жінок нижче чоловіків? Як наука і капіталізм стали пануючими віровчення сучасної ери? Чи ставали люди з плином часу щасливішими? Яке майбутнє нас чекає?

Із відгуків на книгу: 

«Книга - незвичайна, книга - відкриття! Історія людства постає тут від самого початку, до ймовірного майбутнього. І, що дивує, це - простота, з якою автор говорить про складні речі та явища, що зникали та розвивалися разом з людством. Автор висловлює ризиковані погляди, пропонує свої теорії. Мені подобається, тут все подано теоріями - нічого не навязується, автор не намагається ні в чому нас переконати. Просто пропонує надзвичайно поживну їжу для роздумів!»

«Дуже цікава книжка. Такого неординарного погляду на історію точно в школі не викладають. Сам був здивований, чому ніхто не розказує історію людства у такому ключі: стисло, без зайвого фактажу, але з логічними і зрозумілими висновками з усіх подій. Рекомендую для прочитання, відкриєте для себе багато нового.»

«Цікава книга. Гарний переклад, який не викликає труднощів під час прочитання. Сама книга дає можливість замислитися над деякими питаннями буття… Раджу усім!»

«Книжка цікава, але й суперечлива, для тих, хто має час та здатність розмірковувати про непередбачуваність історії, сенс життя і сутність людського щастя…»

Галина Конарчук

 

Категорія: Прочитайте книги | Переглядів: 153 | Додав: art | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]