Вітаю Вас, Гість
Головна » 2013 » Квітень » 11 » Ян Качмарек. Почути життя
14:00
Ян Качмарек. Почути життя

Коли поєднується талановитість режисера і геніальність композитора, ми глядачі, маємо змогу насолоджуватися  шедеврами кіномистецтва. Усього 15-20 хвилин оригінальної музики, а вона – як «складне мереживо»,  сплетене композитором з простих елементів, заворожує і створює особливий настрій. Саундтре́к в термінології  кіноіндустрії - звукова доріжка, музичне оформлення (sound track) —  оригінальний аудіозапис, який створено для фільму. Інколи використовується англійська абревіатура OST, яка розшифровується як «Original Soundtrack». Хочу познайомити вас з особистістю і творчістю польського композитора Яна Качмарека (пол. Jan A. P. Kaczmarek), лауреатом премії «Оскар», автором неймовірно гарної музики до відомих голлівудських фільмів, таких як «Хатіко : Самий вірний друг»  Hachiko: A Dog's Story») , за участі : Сари Реман, Ричарда Гира, Джоан Аллен, «Чарівна країна» («Finding Neverland») за участі Джоні Деппа, Кейт Уінслет, Дастіна Хоффмана, рос. «Неверная» («Unfaithfull»), «Повне затемнення» («Total Eclipse»), «Площа Вашингтона» («Washington Square»), та ін. Всього більш ніж до 30 художніх і документальних фільмів.                      
   Ян Анджей Павел Качмарек (народ. 29 квітня1953, Конин, Польща) в даний час живе і працює в Лос-Анджелесі, але його творчий шлях відрізняється від кар'єри інших композиторів Голлівуду. Він закінчив юридичний факультет Університету Адама Міцкевича у Познані, Польща, але відмовився від кар'єри дипломата з політичних причин. Почав писати музику, щоб в кінцевому підсумку знайти свободу самовираження.                                      
   «Грати і писати музику було для мене релігією, - зізнається Качмарек, - і лише потім стало професією». Пошуки власного шляху привели Яна Качмарека в авангардовий Театр-Лабораторію Єжи Гротовскького. Мабуть, тут майбутній композитор переглянув своє поняття  про мистецтво. У 1977 р. створив «Оркестр восьмого дня». Оркестр почав гастролювати по Європі наприкінці 1970-х і до теперішнього моменту провів 18 турне. В 1982 році, в кінці американського турне оркестру, Качмарек записав свій перший альбом, «Музика фіналу», для студії Flying Fish Records. У 1989 переїхав в Лос-Анджелес.                                        
   Ян Качмарек працював для провідних американських театрів, результатом чого стала престижна нагорода в області драматичного мистецтва «Drama Desk Award» за музику до п’єси, представленої на Шекспірівському фестивалі (Нью-Йорк) у 1992 р. Писав музику для Театру Гудмана (Чикаго) і Форуму Марка Тапера (Лос-Анджелес). New York Times вважає цю музику «гідною фільмів Бертолуччі і Вісконті».                                                          
   Але справжню славу композиторові принесла музика до фільмів. 28 лютого 2005 р. Яну Качмареку був вручений приз Оскар за музику до фільму «Чарівна країна» («Finding Neverland»). «...Музика драм, що відбуваються між людьми, найбільш близька до мого серця. Музика до фільму досить різноманітна, але насправді, коли дивлюся на неї зсередини, то не приймаю її як феєрію звуків, а як приглушену, осмислену і ліричну музику…» Також був нагороджений Національною радою кінокритиків за кращу музику до фільму; був номінований на «Золотий глобус» і премію ім. Ентоні Эсквита (BAFTA) за досягнення в області кіномузики.
    Також Качмарек отримав замовлення на два симфонічні твори, присвячені важливим національним подіям в житті Польщі: «Кантату свободи» (2005) і «Ораторію 1956». Прем'єри обох творів транслювалися в прямому ефірі польським телебаченням. Член Американської академії кінематографічних мистецтв і наук. Працює над створенням в Польщі інституту Розбитек, установи на зразок кіноінституту Sundance Film Festival, який повинен стати європейським центром інновацій в кіно, театрі, музиці та медіа.
Ян Качмарек - композитор з величезним міжнародним авторитетом, який продовжує зростати.                                                                                                                         


   Докладніше читайте на сайті :   Internet Movie Databasehttp //www.ambasada.lt/new/;  http://www.jan-ap-kaczmarek.com. Якщо вам відомо більше інформації про польського композитора, поділіться нею з нами.                                                
   Про досягнення українських кінокомпозиторів читайте в статті Свято Р. Володимир Гронський: «Навіть геніальна музика не врятує слабкий фільм» //Кіно – театр. - 2012. – № 6. - С. 30-33Музика Я. Качмарека - Goodbye (Hachiko: A Dog's Story OST)
Категорія: Прочитайте журнали | Переглядів: 642 | Додав: art | Теги: кіномузика | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]