Вітаю Вас, Гість
Головна » 2017 » Липень » 26 » Як син Українського народу став «батьком»
12:56
Як син Українського народу став «батьком»

Постать Нестора Івановича Махна - напевно, одна із найсуперечливіших і загадковіших фігур часів громадянської війни 1918 - 1921 рр. Він був на прийомі у Леніна, був червоним комдивом, в числі перших був нагороджений орденом "Червоного Прапора". Воював проти червоних і білих, проти німців і петлюрівців, проти всіх, хто хотів відняти свободу у простих селян, згодом обчорнений радянською владою і перетворений на блазня радянським кінематографом ...
Для довідки: Нестор Іванович Махно («батько Махно», 26 жовтня (7 листопада) 1888, село Гуляйполе Олександрівського повіту Катеринославської губернії, Російська імперія (нині місто Гуляйполе Запорізької області, Україна) — 25 липня — за іншими даними: 6 липня — 1934, Париж, Франція) — політичний та військовий діяч, командувач Революційної повстанської армії України, керівник селянського повстанського руху 1918–1921 років.
Варто відмітити, що Нестор Махно розробляв геніальні тактичні операції, які увійшли в історію військового мистецтва
Цікаво: за своє довге бойове життя він отримав 12 шабельних і вогнепальних поранення. Але Нестор Іванович завжди неправдоподібно швидко відновлювався після них.
Ким же насправді був знаменитий Батько Махно? Для того, щоб відповідь на це запитання була об’єктивнішою, автор статті відправився до Гуляйполя Запорізької області, туди, де він народився,.
Тим, кому цікава ця непересічна, легендарна особистість та хоче дізнатися про враження автора від мандрівки до Гуляйполя, варто ознайомитися з наступною публікацією:
Голотін С. Народжений у Гуляйполі / С. Голотін // Природа і суспільство. – 2017. – 2 черв. – С. 7

Підготувала В. Гуріна

Категорія: Прочитайте журнали | Переглядів: 126 | Додав: Bibliograf | Теги: чорні отамани, повстанські отамани, українські анархісти, українські військовики | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]