Вітаю Вас, Гість
Головна » 2016 » Грудень » 18 » Історія церкви євангельських християн-баптистів м. Рівного
15:32
Історія церкви євангельських християн-баптистів м. Рівного

Зерна пам’яті. Історія церкви євангельських християн-баптистів м. Рівного (з нагоди 100-річчя) / упоряд: Л. Шевчук. – Рівне : Дятлик М., 2016. – 424 с.

Книга «Зерна пам’яті. Історія церкви євангельських християн-баптистів м. Рівного» – дослідження минулого громади євангельських християн-баптистів від часу її створення до сьогоднішніх днів.

Книга є яскравим виявом мікроісторії, яка на прикладі окремої громади прослідковує внутрішній розвиток спільноти, її взаємозв’язок із протестантськими лідерами Європи і Америки, утворення дочірніх громад та їх становлення в окремі структури.

У виданні на основі низки документів та спогадів висвітлено історію однієї з найдавніших і найчисельніших громад християн-баптистів Рівненщини. Становлення євангельських християн розпочалося на початку 20 ст. на теренах Волині і Полісся. Тут почали поширюватися ідеї євангельських християн, було утворено перші громади, серед яких одне з провідних місць належало рівненській громаді, що справляла великий вплив на формування нових громад та розвиток спільноти євангельських християн усієї міжвоєнної Польщі. Першим організаційним утворенням був Союз євангельських християн на Волині, заснований у 1921 р. Макарієм та Олексієм Ничипоруками. Утворення союзу сприяло організаційному зміцненню спільноти євангельських християн, встановленню більш тісних взаємозв’язків між її структурними підрозділами. Окремо виведено періоди розвитку рівненської громади у час першої радянізації (1939-1941), окупації 1941-1944 рр., другої радянізації (з 1944 р.) та розбудови незалежної України.

Джерельною базою дослідження слугували документи державних і церковних архівів: Центрального державного історичного архіву у Києві, Державних архів Рівненської і Волинської областей, Архіву нових актів у Варшаві, Архіву Церкви євангельських християн у Польщі, архіву Рівненського ООЦ ЄХБ, Архіву Першої рівненської церкви м. Рівного, Архіву церкви ЄХБ «Відродження».

Фотографії і спогади у книзі яскраво ілюструють практику християнського життя релігійної спільноти.

Книга є вагомим виданням, містить цінний історичний матеріал, корисна для дослідників, краєзнавців та усіх, хто цікавиться історією релігії і церкви.

З видання можна ознайомитися у відділі акумуляції краєзнавчих документів та бібліографії.

Інна Козюхно

Категорія: Прочитайте про Рівненщину | Переглядів: 350 | Додав: kraeznavzi | Теги: громади, Рівне, євангельські християни-баптисти, Олексій Ничипорук, історія церкви, Волинь | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]