Вітаю Вас, Гість
Головна » 2017 » Жовтень » 11 » Інгрем К. Це Далі
11:33
Інгрем К. Це Далі

...«Щоранку, прокинушись, я відчуваю найвищу насолоду від того, що Сальвадор Далі – це я, і приголомшено питаю себе, яку ж дивовижу вчинить цей Сальвадор Далі сьогодні».

«Сальвадор Далі – один із найпопулярніших митців у світі, відомий своїм розкішним стилем життя, своїми непідвладними гравітації вусами і своїми химерними творами…». Одні люди вважають його найбільшим генієм, інші - божевільним. Але і перші, і другі беззастережно визнають унікальний талант художника. Далі був героєм свого часу…

Його творчість і особистість завжди породжували чимало суперечок, а екстравагантна поведінка і неординарність естетичних поглядів притягувала і відштовхувала одночасно.

«Це Далі…» ще одна книжка неймовірного творчого дуету англійської письменниці, історика мистецтва Кетрін Інґрем та ілюстратора Ендрю Рея. Лаконічне дослідження сюрреалізму Далі не лише як творчого методу, а й стилю життя.

На сторінках цієї книги «Далі постає таким, як був: вередуном, що зростав у тіні померлого брата, ексцентричним блазнем, зануреним у власний світ, владним генієм-новатором, який ні на кого не зважав, старим диваком, що збирав довкола себе почет… Із цих коротких розповідей кожен може компонувати свою сюрреальну картину: про одержимість і страх, про шаленство і самотність, про вигнання і примирення, про життя – і навіть смерть – як епатаж...». Епатажний, невгамовний та суперечливий Далі…

Він вважав, що сприяє поступу сюреалізму, просто живучи ним. «Кожна грань його життя вигравала абсурдністю: одяг, смаки в їжі, навіть стосунки».

У 1929 році Далі закохався в жінку - Олену Дьякову або Галу. Саме ця жінка на все життя, що залишилося, стала музою генія Далі.

Історію кохання Сальвадора й Гали можна назвати однією з найкрасивіших у всьому XX столітті. Їх познайомив її перший чоловік, Поль Елюар, і почуття спалахнуло блискавично. Стосунки з Галою були такими ж шаленими, як і сам Сальвадор. Спочатку він хотів задушити її, потім невтомно малював із Гали картини…

Серце Сальвадора Далі зупинилося 23 січня 1989 року. Його тіло забальзамували, на його прохання, і протягом тижня він лежав у музеї у Фігерасі. Тисячі людей приїхали, щоб попрощатися з великим генієм. Сальвадора Далі поховали в центрі музею його імені під плитою, що немає жодних позначок. Два музеї повністю присвячені роботам художника. Відомі роботи Сальвадора Далі: «Плоть на каменях», «Час, що розплився», «Метаморфози Нарциса», «Сон, спричинений польотом бджоли навколо граната за секунду до пробудження», «Спокуса Святого Антонія» (1946), «Мадонна порту Льїгат» (1949), «Відкриття Америки Христофором Колумбом» (1959) і багато інших.

Його картини являють собою ірраціональне поєднання реальних предметів, деформованих парадоксальним чином. Він став справжнім втіленням сюрреалізму з притаманними цій течії живопису свободою духу, суперечливістю і епатажністю.

Особливий ракурс та альтернативний, погляд на митця, про якого, здавалося б, сказано вже все, робить книгу «Це Далі» справжньою цінністю для книголюбів. Це видання стильне і розраховане на широку аудиторію читачів.

З книгою «Інгрем К. Це Далі» можна ознайомитись у відділі мистецтв.

 

                                                                                                                         Галина Конарчук

 

 

Категорія: Прочитайте книги | Переглядів: 232 | Додав: art | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]