Вітаю Вас, Гість
Головна » 2014 » Листопад » 17 » ГЕОТЕХНОЛОГІЇ ГІРНИЦТВА
10:26
ГЕОТЕХНОЛОГІЇ ГІРНИЦТВА

Маланчук З. Р., Боблях С. Р. Геотехнології гірництва: навч. посіб. / З. Р. Маланчук, С. Р. Боблях. – Рівне : НУВГП, 2013. – 200 с.

Геотехнологія – це напрямок гірничої науки, техніки та виробництва, принцип якої полягає у тому, що прямо у надрах землі корисну копалину переводять у найбільш рухомий стан: розчин, розплав, пару чи гідросуміш. Для цього в родовище через свердловини подають так званий робочий агент – теплоносій (пару, гарячу воду), розчинник (кислоти, луги) чи колонію бактерій. Потім, із тих же свердловин, викачують на поверхню корисну копалину, яка вже переведена у рідкий чи газоподібний стан. Назва кожного геотехнологічного методу залежить від робочого агента, що використовується. Теплофізичним способом видобувають сірку, в’язку та важку нафту, бітум і озокерит. Під землею подають гарячу воду, пару чи електричний струм, а із свердловини на поверхню піднімають розплав цінних продуктів. Геотехнологія також дозволяє видобувати глибинне тепло надр Землі.
   Посібник висвітлює основні технології збагачення корисних копалин. В ньому викладено наукові основи геотехнологічних методів видобутку корисних копалин, подано вказівки щодо вивчення окремих тем, плани лекційних і практичних занять, типові вправи та задачі, тренінгову тестову програму та список використаних літературних джерел. Видання рекомендовано студентам та аспірантам гірничих вищих навчальних закладів, а також буде цікавим працівникам гірничовидобувної промисловості та геологам. Даним посібником можна скористатись у відділі інформації та документів виробничої тематики Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки.

Марія Новікова

Категорія: Прочитайте книги | Переглядів: 602 | Додав: texnik | Теги: корисні копали, геотехнології, гірництво | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]