Вітаю Вас, Гість
Головна » 2017 » Квітень » 21 » Геній з українським корінням
09:41
Геній з українським корінням

Найрозумнішою людиною у світі вважають Вільяма Джеймса Сідіса. Його IQ становив від 250 до 300 балів (для порівняння: максимальний рівень, зафіксований у Книзі рекордів Гіннесса становить 210 балів).
В. Д. Сідіс – син Бориса Сідіса, вихідця з Бердичева, який у 1887 році емігрував до Америки, та зробив там непогану наукову кар’єру, здобувши вчений ступінь доктора медицини. Його вважали одним із найвідоміших психологів та психіатрів США. Мати майбутнього генія теж закінчила університет, але відмовилася від подальшої кар’єри після народження сина. Батьки розробляли свої методики виховання та навчання сина. Вже в рік Вільям навчився писати, у 18 місяців він вже читав газети, у чотири роки прочитав Гомера , а в шість осмислив логіку Аристотеля. Навчали його вісьмома мовами, які він знав досконало. А у дорослому віці поліглот володів вже 40 мовами. До досягнення восьми років Вільям встиг написати аж чотири книги. Вільям став наймолодшим студентом Гарвардського університету, вступивши на експериментальне відділення для обдарованих дітей в 11-річному віці. Закінчив він університет з відзнакою в 16 років.
 Але всі ці неймовірні досягнення та таланти не принесли Вільяму Сідісу щастя у житті. Молодому генію було дуже складно знаходити спільну мову з оточенням, не дивлячись на те, що йому пророкували видатну кар’єру вченого математика, наукова кар’єра та особисте життя вундеркінда були приречене на провал. Розпочавши викладацьку кар’єру у 17 років, Сідіс змушений був залишати посади, через погане відношення студентів, які були старші від нього. Наймолодший випускник Гарварду навіть був заарештований за участь у першотравневій демонстрації. Вільям жив відлюдником, працював простим бухгалтером, переховувався від журналістів, судився з газетами, які публікували статті про його особисте життя, приховував свої феноменальні здібності. Помер він у віці всього 46 років.
В. Д. Сідіс залишив роботи у таких галузях знань: американська історія, космологія, психологія. 1930 року він запатентував незмінний нескінченний календар, у якому враховано високосні роки. Його доля – яскравий приклад того, наскільки складне життя генія у суспільстві.
Більше про життя найрозумнішої людини планети - Вільяма Джеймса Сідіса, читайте у статті С. Головіної.
Головіна С. Геній, що став відлюдником, або Як син українця став найрозумнішою людиною на планеті / С. Головіна // Пенсійний кур'єр. – 2017. – № 13 /31 бер./. – C. 9.

Підготувала Т. Матушевська

Категорія: Прочитайте журнали | Переглядів: 154 | Додав: Bibliograf | Теги: поліглоти, психологи, В. Д. Сідіс, емігранти, генії, вундеркінди, Книга рекордів Гіннесса | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]