Вітаю Вас, Гість
Головна » 2017 » Жовтень » 29 » Етгар Керет. І раптом стукіт у двері
15:59
Етгар Керет. І раптом стукіт у двері

«Коли я сідаю писати, я святкую свою свободу. Я можу писати, що захочу. І коли мені кажуть, що хтось любить моїх героїв, захоплюється ними, хтось їх ненавидить, я маю сказати, що такі відчуття – найкраща реакція на мою творчість.» (Етгар Керет)

Його називають сучасним ізраїльським генієм. Література на івриті – насправді молода література. До недавнього часу це була «література патріархів», але Етгар Керет «змінив її статус та вираз обличчя, він зробив її легкою артистичною грою».

Основний улюблений жанр Керета — короткі оповідання, новели, сюжет яких базується на абсурді та іронії. Герої оповідань, що увійшли до книжки «І раптом стукіт у двері», живуть одночасно в двох світах: реальному і фантасмагоричному. Їхня поведінка інколи здається абсурдною, але водночас вона цілком буденна. Письменник використовує гіперболізовані, а то й фантастичні засоби для того, щоб розповісти про повсякденні, часом суто прозаїчні та банальні життєві ситуації. А головна місія літератури, як вважає Керет, –«викликати емпатію, змусити людей подивитися на життя, на те, що відбувається, під іншим кутом. І спробувати вийти за рамки звичного.»

Етгар Керет про творчість:

Література дає нам можливості відчути себе на чужому місці.

Гарна література завжди неоднозначна, має різні точки зору. Коли ви читаєте гарну книжку, ваші почуття завжди збентежені та заплутані.

Книга - це тріумф свободи, що має дуже великий вплив на людство.

                   

Важливість літератури в тому, що вона розвиває в людині співчуття до інших людей. Коли ми живем своїм життям, у нас формується свій погляд на світ. Ми не дивимось на життя під тим кутом, під яким на нього дивляться інші люди. Зокрема жінка не бачить світ, як чоловік, а місцевий мешканець не бачить його, як біженець.
Я – свій найперший читач. Я би продовжував писати, навіть якби мої твори не читала жодна людина.

…Дехто пише, аби втекти від реальності, дехто – аби чинити цій реальності опір, дехто – аби вчити, інші – аби поділитися болем або не бути самотнім. Тому неможливо точно визначити функції і мету писання, як неможливо точно виразити сенс кохання.

Я – автор, що сидить поруч із читачем у потязі і жаліється на своє важке життя. Я можу говорити з читачами лише на рівних, проте не вчити їх, адже я не володію втаємниченим знанням і не вважаю себе кращим за інших.

Керет пише іронічні, дещо розважливі притчі з несподіваними сюжетами та моментами, але які, на думку читачів, - «чіпляють!»

Із відгуків на книги:

«Тепер я відкрила для себе і оповідання Етгара Керета (у майстерному перекладі А.Бондара). Короткі та сюрреалістичні, немов полотна Далі – і від того поєднання не менш принадні. Вони перебувають на межі призвичаєного повсякдення та диких мрій – дійсно, як раптовий стукіт у двері…»

«Після прочитання непростої та насиченої суперечностями збірки залишається добрий присмак – певне, тому, що золота рибка, яку можна впіймати та загадати бажання, все ж залишається жити у середині книги. Тож не дивуйтесь, якщо в одному з оповідань Ви побачите себе.»

«Щиро раджу книгу до прочитання та тренування – не тільки соціологічної уяви, а й майстерності влучного слова.»

«Невеличкі історії Керета, його герої та сюжети це щось неймовірне - наскільки вони метафоричні, фантасмагоричні реальні та навпаки. Нічого коротшого та кращого я ще не читав. І так кожна його збірка.. я читаю вже третю і жодна мене не розчарувала».

Етґар Керет (нар. 1967 року) — найпопулярніший письменник серед сучасної ізраїльської молоді, сценарист і драматург, лауреат Державної премії Ізраїлю в галузі літератури. Пише на івриті. Його творчість має великий вплив на багатьох молодих письменників.

Етгар Керет широко відомий в усьому світі, його твори перекладені багатьма мовами. Фільми за його сценаріями отримали безліч нагород, серед яких і «Золота камера» Каннського кінофестивалю.

З книгою Ви можете ознайомитись, відвідавши нашу бібліотеку. Приємного читання!

                                                                                                                                                        Галина Конарчук

 

Категорія: Прочитайте книги | Переглядів: 117 | Додав: art | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]