Вітаю Вас, Гість
Головна » 2018 » Серпень » 23 » Джордж Орвелл. У злиднях Парижа і Лондона
14:05
Джордж Орвелл. У злиднях Парижа і Лондона

Різдво 1932 року… Ерік Артур Блер привіз батькам оригінальний подарунок - декілька екземплярів своєї першої книги «У злиднях Парижа і Лондона». Прочитане змусило матір зробити категоричний висновок: «Це не Ерік». Цим самим вона підтвердила появу нового, до цього часу невідомого письменника Джорджа Орвелла. Джордж Орвелл - псевдонім, узятий письменником для своєї першої книги: Святий Джордж - святий покровитель Англії, Орвел — невеличка річечка на тихій англійській півночі. Так підписував він свої романи, що виходили після цього щороку. Згодом це ім’я стане відоме всьому світові завдяки творам, написаним в останні роки життя: політичній алегорії «Колгосп тварин» і роману-антиутопії «1984», у яких він зобразив тоталітарне суспільство.
     Несподіваний за тематикою і вражаючий своєю відвертістю автобіографічний роман «У злиднях Парижа і Лондона» заставив
 заговорити в літературних колах про нового самобутнього автора. Джордж Орвелл з притаманною йому проникливістю описує досвід власних поневірянь серед соціальних низів двох тогочасних світових столиць – Парижа та Лондона. Квартал лондонської бідноти, нічліжки, напівголодне життя, тяжка праця по вісімнадцять годин на добу, всілякі шахраї та шляхетні обірванці –   світ, який зазвичай воліють не помічати, але який, водночас, завжди поруч нас. Майбутній письменник вів аж ніяк не богемний спосіб життя… Роками заробляв на прожиття в Парижі, миючи посуд у підвалах тамтешніх ресторанів і набирався досвіду й вражень, що пізніше перейдуть у його твори. 
 Абзац на пробу:
     «Між десятою і одинадцятою ми з кухаркою викроювали час на вечерю. Опівночі кухарка забирала для чоловіка пакунок краденої їжі, ховала його під одягом і йшла, скиглячи, що ця робота її доконає і наступного ранку вона звільниться. Жуль теж ішов опівночі, зазвичай після суперечки з Борисом, який до другої мав стежити за баром. Між дванадцятою і пів на першу я, як міг, намагався закінчити з миттям. Вимити все як слід не було часу, тож я просто стирав жир з тарілок столовими серветками. Що ж до сміття на підлозі, то я його або зовсім не чіпав, або ж найбридкіше змітав з-перед очей під плити…»
Для його стилю характерна особлива увага до мови, простота, достовірність і точність. У злиднях Парижа і Лондона - роман динамічний і дотепний, легкий і наповнений гумором. Саме тому він викликає захват і став улюбленим твором для багатьох прихильників автора.

                                      
     Романи Джорджа Орвелла назавжди «вписані в інтелігентську і напівінтелігентську свідомість Заходу», а з другого — ніби «демонтовані» нею на безліч афоризмів і крилатих висловів». «Моє найбільше сподівання на майбутнє, – писав він, – щоб звичайні люди ніколи не розірвали зв’язок зі своїм моральним кодексом».
     Цитати:
Усі тварини рівні, але деякі рівніші від інших. 
Якщо свобода взагалі щось означає, то це право говорити людям те, чого вони не хочуть чути.
Мета тортур — тортури. Мета влади — влада.
Ієрархічне суспільство тримається на злиднях і неосвіченості.
Тоталітаризм обіцяє нам не стільки епоху віри, скільки епоху шизофренії.
Всякий письменник, який стає під партійні знамена, рано чи пізно опиняється перед вибором – або підкоритися, або заткнутися.
Можливо, людина не стільки потребує любові, скільки розуміння.
Якщо дотримуєшся дрібних правил, можна порушувати великі.
Якщо ти в меншості – і навіть в однині, – це не означає, що ти божевільний.
Кращі книги кажуть тобі те, що ти вже сам знаєш.
Абсолютно біле, як і абсолютно чорне, здається якимось дефектом зору.
Бувають ситуації, коли «невірні» переконання більш щирі, ніж «вірні».
Багато людей вільно почувають себе на чужині, лише зневажаючи корінних жителів.

                                 
                                                                                                                     Галина Конарчук

 

Категорія: Прочитайте книги | Переглядів: 52 | Додав: art | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]