Вітаю Вас, Гість
Головна » 2015 » Квітень » 17 » Дерево життя
11:18
Дерево життя

Кожна країна має свої національні символи… Найбільш відомими рослинними символами країн є: калина - України, хризантема - Японії, тюльпан - Нідерландів, лотос – Індії, троянда - Англії, льон – Білорусі. Могутній баобаб являється священним символом острова Мадагаскар. Давня мадагаскарська легенда розповідає про те, що перші поселенці острова вижили завдячуючи баобабу, так як він став для них джерелом питної води. Тому його жителі вірять в те, що як тільки зникне останній баобаб - життя на острові зупиниться.
   Не дивлячись на всю свою могутність, дерево дуже вразливе та вибагливе, і в природі росте дуже неохоче. Його насіння проростає тільки після того, як побуває в роті мавпи або лемура. Тому мадагаскарці вирощують свій національний скарб на спеціальних фермах. На Мадагаскарі це легендарне дерево є і хранителем історії, і деревом життя. Мадагаскарці переконані, що баобаб забирає душі померлих, приносить процвітання та добробут селам та містам. Свою повагу до священного дерева мешканці острова виявляють в ритуальних діях: приносять йому жертви, перед важливими подіями вважають за необхідне доторкнутися до його стовбура, просять у дерева захисту, здоров’я та здійснення бажань. Крім того, баобаби  - жива аптека природи. В плодах цих дерев міститься в шість раз більше калію ніж в бананах, в шість раз більше вітаміна С ніж в апельсинах, а кальцію - в два рази більше ніж в молоці. Баобаб допомагає при отруєннях, проблемах з травною системою, зміцнює імунітет, лікує деякі шкірні хвороби та алергію.
Більше дізнатися про це дивовижне дерево ви зможете, прочитавши статтю:

Бабаева Д. Крутые стволы / Д. Бабаева // Вокруг света. - 2015. - № 4. – С. 66-72.

Підготувала Т. Матушевська

Категорія: Прочитайте журнали | Переглядів: 511 | Додав: Bibliograf | Теги: народні вірування, Баобаб, народна медицина, національний символ, аптека природи | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]