Вітаю Вас, Гість
Головна » 2018 » Березень » 6 » Das Parfum: Die Geschichte eines Mörders= Парфуми: історія одного вбивці
11:45
Das Parfum: Die Geschichte eines Mörders= Парфуми: історія одного вбивці

Проблеми співвідношення краси й зла, влади митця та мистецтва над натовпом розкриває всім вже, напевне, відомий, роман Патріка Зюскінда "Запахи". У відділі обслуговування користувачів документами іноземними мовами можна ознайомитися з шедевром німецькою мовою, мовою оригіналу, що дасть краще зрозуміти абсолютно нові засоби зображення, притаманні постмодернізму, які майстерно використовує автор.

Герой роману Жан-Батіст Гренуй відверта потвора, яку автор порівнює з кліщем: "...він був такий живучий, як витривала бактерія, і невибагливий, як кліщ, що сидить на дереві, існуючи завдяки одній крихітній краплині крові, яку здобув кілька років тому". І справді, він не тільки не мав особливого таланту, але — що значно гірше — не мав моральних засад, не мав совісті, не жалів нікого й не цінував чужого життя. Звичайно від такої людини усі намагаються триматися якнайдалі. Але що як він їм стає потрібним? Гренуй, не мавши власного запаху, тонко розпізнавав чужі і навіть умів їх компонувати, створюючи чудові парфуми без усяких рецептів. Це було справжнє мистецтво, яким він оволодів. Здавалося б, це прекрасно, бо людина, яка володіє мистецтвом, заслуговує на визнання. Проте не Гренуй. Ним керувала зовсім не любов до мистецтва і не любов до людей. Він ненавидів усіх і того ж часу жадав їхнього визнання. Створивши особливі парфуми, здатні викликати любов до нього, він насолоджувався запахом, якого насправді не мав. Але натовпу було все одно. Перед ними стояв чоловік, засуджений за численні вбивства молоденьких дівчат, запахи яких він вкрав. Він був справжнім монстром, уособленням зла, але вони шаленіли через любов до нього, не розрізняючи митця-злочинця і мистецтва, яке він уособлював.

Ідея роману очевидна з огляду на сучасність, де натовп часто схиляється перед сумнівним мистецтвом, яке часто несе зло. Автор демонструє можливий механізм, яким користується зло, прикриваючись красою, і філософськи осмислює проблему влади митця і мистецтва у сучасному суспільстві.

Роман П. Зюскінда "Запахи", дія якого відбувається у Франції середини XVIII століття, в Епоху Просвітництва, розкриває одну з найважливіших проблем сучасності. Адже сьогодні, в епоху високого розвиткусучасних технологій та Інтернету, що демонструє масову культуру різного характеру, важливого значення набуває саме проблема влади митця над натовпом, проблема співвідношення краси й зла…

Для вдосконалення майстерності володіння німецькою, розширення словникового складу або просто отримати задоволення від чудової мови автора, пропонуємо завітати до відділу обслуговування документами іноземними мовами, ІІІ поверх нашої книгозбірні.

Панчук Тетяна

Категорія: Прочитайте книги | Переглядів: 146 | Додав: black | Теги: переклад з німецької | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]