Вітаю Вас, Гість
Головна » 2015 » Липень » 21 » Данціг Шарль. Навіщо читати
10:03
Данціг Шарль. Навіщо читати

Ще одна книжка у "Видавництві Анетти Антоненко" - переклад кумедного есе в'їдливого Шарля Данціга "Навіщо читати". Це питання шановний пан-автор роздивляється під різними кутами. Читати задля ненависті, щоб подолати половину книжки, щоб не бути англійською королевою, щоб мастурбувати і т.п. Данціг відомий як людина, яка активно видає уславлених авторів: Оскара Вайлда, Марселя Швоба, Френсіса Скотта Фітцджералда та інших. З французької есе "Навіщо читати" переклала Зоя Борисюк.

«Читання не суперечить життю. Воно — саме життя, життя значно серйозніше, не таке жорстоке, не таке фривольне, значно триваліше, більш горде і менш марнославне, досить часто з усіма слабкими сторонами гордості, сором’язливістю, мовчанням, відступом. В утилітарності світу воно підтримує відстороненість на користь мислення.

Читання нічому не служить. Саме тому воно така велика річ. Ми читаємо власне тому, що воно нічому не служить». Поради, прояви ніжності, уїдливі зауваження та концепція читання як «брата літератури», вони обоє крокують поруч у боротьбі з часом.

Це — філософія читання, яка змушує дивуватися, захоплюватися та аплодувати; породжуючи лише одне прагнення: (її) перечитати.

В.Бендюг

 

Категорія: Прочитайте книги | Переглядів: 506 | Додав: читалка | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]