Вітаю Вас, Гість
Головна » 2015 » Квітень » 21 » ЧУФА АБО ЗЕМЛЯНИЙ МИГДАЛЬ
11:24
ЧУФА АБО ЗЕМЛЯНИЙ МИГДАЛЬ

Чуфа належить до родини осокових. Батьківщина цієї перспективної рослини – Середземномор’я й Північна Африка. У наш час у промислових масштабах чуфу розводять у країнах Середземномор’я. Найбільшими фахівцями щодо нього є іспанці, які добувають із горішків (бульбочок) чуфи дуже корисну рослинну олію і вважають її харчовим продуктом майбутнього. Для людини дуже важливо, що до складу рослинних жирів входять незамінні жирні кислоти, яких у продуктах тваринного походження недостатньо. Крім олії, горіхи чуфи містять велику кількість білка, вітаміни Е і С, макро- й мікроелементи – магній, кальцій, фосфор, залізо, калій. У деяких країнах у процесі виробництва кондитерських виробів земляний горіх додають у цукерки, торти, шоколад, какао, з нього виготовляють халву.
   Олію земляного горіх використовують у їжу, для кулінарних потреб, а також у консервному виробництві. В медицині й парфумерії. За якістю і смаком вона перевершує соняшникову й не поступається навіть оливковій олії. Цінність чуфи полягає в тому, що корисні не тільки її горіхи, але й підземна частина цієї рослини. За поживністю вона не поступається злаковим травам. Крім використання на корм самої зелені. З неї заготовляють сіно і силос. Так само з надземної частини чуфи одержують цукор, крохмаль і спирт. Майстри народного промислу плетуть із листя чуфи різні вироби: кошики, капелюхи, сувеніри. У промисловості листя чуфи є сировиною для виробництва. Детальніше про властивості, вирощування та застосування чуфи можна дізнатись прочитавши статтю Волков В. Земляний горіх (чуфа) / В. Волков // Дім, сад, город. – 2015. – № 2. – С. 10-11 у відділі інформації та документів виробничої тематики та ознайомитись з інтернет-ресурсами:

Марія Новікова

Категорія: Прочитайте журнали | Переглядів: 1003 | Додав: texnik | Теги: чуфа, земляний горіх, земляний мигдаль | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]