Вітаю Вас, Гість
Головна » 2018 » Листопад » 1 » Чарльз Буковскі «Сендвіч із шинкою»
16:43
Чарльз Буковскі «Сендвіч із шинкою»

  «Талановито, своєрідно, з чорним гумором і таким самим стилем життя героїв».( Із відгуків)

Жанр – брудний реалізм.

Я не прихильниця жорсткого натуралізму. Відвертих описів, брутальності в літературних творах, нецезурної лексики… Саме це зупиняло рекомендувати книгу до прочитання. Але… - прочитати варто…

Роман вважають вершинним твором автора. Книга затягує… З перших сторінок поринаєш у особливий внутрішній світ героя. Невеселе дитинство в Німеччині, прищаві шкільні роки, перші відкриття юності — алкоголь, жінки і, найважливіше, - збірка творів Д. Г. Лоуренса в Публічній бібліотеці Лос-Анджелеса. В кінці роману, на відміну від допитливого симпатичного хлопчака, перед нами постає брутальний і водночас чимось привабливий юнак, який досить рано зрозумів, що закони життя – це виживання та який «в силу обставин став тим, ким він став».

«Сендвіч із шинкою» трактують як роман-сповідь, де Чарльз Буковскі «оголює» найінтимніші куточки душі та розкривається як людина трагічна, «що розривається між болісним пошуком взаєморозуміння з навколишнім світом та лютою мізантропією, почуттям власної гідності та огидою до самого себе».

Практично всі твори він списував із себе самого. «Життя – з маленької «ж»»» - Чарльз Буковскі часто підкреслював, що не пише про непристойності, а тільки про непривабливу сторону життя, в якій він сам опинився. Головними темами його творчості були алкоголізм, самотність, класична музика, сцени з власного дитинства, улюблені автори, божевілля, письменництво, натхнення, перегони на іподромі, любов, секс та жінки. Всього понад 40 книг - 6 романів, 7 збірок оповідань і 32 збірки віршів.

   

Без сумніву, Чарльз Буковскі - неоднозначний, неординарний, своєрідний, реалістичний, натуралістичний, жорсткий, специфічний, прямолінійний, захопливий, геніальний… Його манера та стиль підкорюють і захоплюють або ж викликають стійке та категоричне несприйняття.

Із відгуків на роман:

«Читачі не залишаються байдужими до манери письма Буковські. Вони або закохуються, або йдуть мити руки після прочитання декількох сторінок. Стиль треба розуміти й читати запоєм — саме так Чарльз Буковські і жив, і писав»

«Книга життя, про те як все є насправді, без всього лишнього».

«Сендвіч із шинкою» раджу читати тільки з 21+. Підліткам не варто, не побачать суть».

«Вирішила ознайомитись з Чарльзом Буковскі… Я була підготовлена до ненормативної лексики та інтимних подробиць, але все рівно мій мозок червонів від побаченого»

«Читати майбутнім батькам своїх дітей»

«Книга буде корисна хіба що молодим батькам, особливо батькам хлопчика. Щоб розуміти межу між жорсткістю и жорстокістю, між «виховати» і «зламати».

«Після прочитання книги залишились змішані почуття».

Галина Конарчук

Категорія: Прочитайте книги | Переглядів: 45 | Додав: art | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]