Вітаю Вас, Гість
Головна » 2016 » Грудень » 29 » Археологічні дослідження краю
16:07
Археологічні дослідження краю

Прищепа Б. А. Погоринські міста в Х-ХІІІ ст. – Рівне: ПП Дятлик М., 2016. – 297 с.

На сучасному етапі розвитку історичної науки важливе значення надається регіональним дослідженням, в основі яких лежить комплексне використання джерельного матеріалу та поглиблене вивчення минулого окремих територій. Досить перспективні для подібних досліджень та узагальнень матеріали, отримані в останні десятиліття під час вивчення середньовічних городищ у басейні р. Горині. У пропонованій монографії проаналізовано матеріали, отримані в ході багаторічних досліджень слов’яно-руських пам’яток поріччя Горині , правої притоки Прип’яті. Проведені під керівництвом автора планомірні обстеження городищ регіону та розкопки літописних поселень (Дорогобужа, Пересопниці, Острога, Корця, Степаня та ін..), а також залучення матеріалів із досліджень інших археологів дають змогу реконструювати цілий ряд аспектів становлення міських поселень краю. Важливе значення надається класифікації та типології городищ , визначенню їх хронології. При цьому особлива увага звернена на здобуті під час польових робіт закриті комплекси археологічних знахідок, на основі яких розроблено хронологічну шкалу кераміки Х-ХІІІ ст. Окремо охарактеризовано згадані в літописах поселення. Для Дорогобужа й Пересопниці, які були головними містами Погориння, центрами удільних княжінь, з’ясовано характер планувальної структури, її складові частини й розвиток забудови у часі та просторі. Науковий інтерес викликають археологічні знахідки, які стосуються господарської діяльності, житлового будівництва, окремих сторін розвитку духовної культури міського населення. Хронологічні межі дослідження охоплюють Х - середину ХІІІ ст.. – періоди від появи низки городищ над Горинню й до монголо-татарської навали. У додатку подано повний реєстр усіх відомих на сьогодні слов’яно-руських городищ у басейні р. Горинь, визначено їх топографію, хронологію і місцезнаходження відповідно до сучасного територіального –адміністративного поділу України.

Запрошуємо у відділ акумуляції краєзнавчих документів та бібліографії всіх тих,  хто цікавиться історією нашого краю для ознайомлення з цікавими археологічними дослідженнями.

Підготувала Л. Каленюк

Категорія: Прочитайте про Рівненщину | Переглядів: 260 | Додав: kraeznavzi | Теги: розкопки, археологічні знахідки, Погорина, літописні поселення | Рейтинг: 3.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]