Вітаю Вас, Гість
Головна » 2016 » Жовтень » 26 » Алла Ковтун «Вода й вогонь в українських легендах та віруваннях»
10:28
Алла Ковтун «Вода й вогонь в українських легендах та віруваннях»

   Вода й вогонь в українських легендах та віруваннях [Текст] / [авт.-упоряд.] Алла Ковтун. - Київ : Успіх і кар'єра, 2015. - 143 с. : іл.

  Головний редактор «Урядового кур''єру» Алла Ковтун представляє новий твір – «Вода й вогонь в українських легендах та віруваннях»

    Це збірка тематичних українських легенд та давніх вірувань про найважливіші речі в житті людини — воду та вогонь. Культ води й вогню існував у міфології всіх народів. Це абсолютно логічно, адже саме життя прадавньої людини протікало поблизу водойм: річок, ставків, озер, а життєдайний дощ — щедрий дар неба — обіцяв майбутній достаток. Вони вважали, що перший вогонь також упав із неба як знак прихильності до людини Сонця — цього наймогутнішого бога в уяві древніх слов’ян. Поклоніння воді й вогню було перенесене древніми народами на багато побутових речей, які їх оточували: піч, свічку, колодязь.

   Відгуки давніх легенд дійшли до нас у вигляді обрядів та звичаїв, ритуальних пісень, танців, колядок, приказок, прислів’їв, загадок, прикмет і т. ін. Вогонь і вода – вічні обереги людей, незалежно від того, у яких богів вони вірять. Неймовірно, але наше цивілізоване і прагматичне людство й досі поклоняється древнім богам – вогню і воді. Все це ви знайдете в цій чудовій книзі, яка закінчується ще й  обрядовим календарем. 

Наталія Васюк

 


 

Категорія: Прочитайте книги | Переглядів: 193 | Додав: читалка | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]