Вітаю Вас, Гість
Головна » 2017 » Жовтень » 29

«Коли я сідаю писати, я святкую свою свободу. Я можу писати, що захочу. І коли мені кажуть, що хтось любить моїх героїв, захоплюється ними, хтось їх ненавидить, я маю сказати, що такі відчуття – найкраща реакція на мою творчість.» (Етгар Керет)

Його називають сучасним ізраїльським генієм. Література на івриті – насправді молода література. До недавнього часу це була «література патріархів», але Етгар Керет «змінив її статус та вираз обличчя, він зробив її легкою артистичною грою».

Основний улюблений жанр Керета — короткі оповідання, новели, сюжет яких базується на абсурді та іронії. Герої оповідань, що увійшли до книжки «І раптом стукіт у двері», живуть одночасно в двох світах: реальному і фантасмагоричному. Їхня поведінка інколи здається абсурдною, але водночас вона цілком буденна. Письменник використовує гіперболізовані, а то й фантастичні засоби для того, щоб розповісти про повсякденні, часом суто прозаїчні та банальні життєві ситуації. А головна місія літератури, як вважає Керет, –«викликати емпатію, змусити людей подивитися на життя, на те, що відбувається, під іншим кутом. І спробувати вийти за рамки звичного.» ... Читати далі »

Категорія: Прочитайте книги | Переглядів: 199 | Додав: art | Дата: 29.10.2017 | Коментарі (0)