Вітаю Вас, Гість
Головна » 2017 » Червень » 23

  Крим має дуже цікаву революційну історію. На основі невідомих архівних матеріалів співробітники кафедри історії Центральної та Східної Європи Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, кандидат історичнох наук Артем Папакін досліджує кримські події революції 1917-1921 років.

Цей рік є ювілейним не лише для України, яка сто років тому вперше у ХХ столітті заявила про власну державність. Тоді у 1917 році, розпалася величезна Російська імперія і кожна з великих і малих націй, що її населяли, взялася реалізовувати свій національний проект. Водночас на просторах імперії, що розпалася, не бракувало прихильників більшовизму – течії, для якої вирішення соціальних питань (встановлення «диктатури пролетаріату» над «експлуататорами») було важливішим за вирішення національних.

Розпад імперії двоголового монстра супроводжувався збройними конфліктами між різними політичними течіями, які бачили різне майбутнє для своїх земель. Тоиу збройні сили як України, так і інших частин ліквідованого монстра, народжувалися у полумї воєн і революцій. В Україні вже у перший рік боротьби за незалежність постали Український корпус, Полк ім. Богдана Хмельницького, дрібніші військові підрозділи.  ... Читати далі »

Категорія: Прочитайте журнали | Переглядів: 248 | Додав: art | Дата: 23.06.2017 | Коментарі (0)