Вітаю Вас, Гість
Головна » 2014 » Серпень » 21 » ВСЕВОЛОД НЕСТАЙКО
15:44
ВСЕВОЛОД НЕСТАЙКО

Всеволод Зіновійович Нестайко… Це ім’я  добре знайоме не тільки дітям, але й дорослим. Перші оповідання для дітей Всеволод Нестайко почав друкувати в журналах «Барвінок» та «Піонерія» . Перша книжка «Шурка і Шурко» побачила світ у 1956 році. Майже шістдесятирічний шлях у дитячій літературі він засвідчив виданням близько тридцяти книжок оповідань, казок, повістей і п’єс. Найвідоміші з них - «В Країні сонячних Зайчиків»(1959),  «Супутник ЛІРА-3» (1960), «Космо-Натка» (1963), «Робінзон Кукурузо» (1964), «Тореадори з Васюківки» (1973), «Одиниця з обманом» (1976), «Незвичайні пригоди в лісовій школі» (1981), «Загадка старого клоуна» (1982), «П'ятірка з хвостиком» (1985), «Незнайомка з Країни Сонячних Зайчиків» (1988), «Слідство триває», «Таємничий голос за спиною» (1990), «Неймовірні детективи» (1995) та інші  твори.

Книги В. 3. Нестайка перекладено багатьма мовами світу. За творами Всеволода Нестайка поставлено фільми, які отримали міжнародні нагороди. Телефільм «Тореадори з Васюківки» одержав на міжнародному фестивалі в Мюнхені Гран-прі (1968), на Міжнародному фестивалі в Алегзандрії (Австралія) — головну премію (1969). Кінофільм «Одиниця з обманом» премійовано на Всесоюзному кінофестивалі у Києві (1984), відзначено спеціальним призом на міжнародному кінофестивалі у Габрово (Болгарія, 1985). Всеволод Нестайко — лауреат літературної премії імені Лесі Українки (за повість-казку «Незвичайні пригоди в лісовій школі»), премії імені Миколи Трублаїні (за повість-казку «Незнайомка з Країни Сонячних Зайчиків»), премії імені Олександра Копиленка (за казку «Пригоди їжачка Колька Колючки та його вірного друга і однокласника зайчика Косі Вуханя»). На першому Всесоюзному конкурсі на кращу книгу для дітей за повість в оповіданнях «П'ятірка з хвостиком» він був удостоєний другої премії. 1979 року рішенням Міжнародної ради з дитячої та юнацької літератури трилогія «Тореадори з Васюківки» внесена до Особливого Почесного списку Г. К. Андерсена як один з найвидатніших творів сучасної дитячої літератури.
   Основна тематика творів автора — життя школярів, формування духовного світу дітей. Будучи досвідченим письменником, Всеволод Зіновійович говорив, що побути дитиною йому завадила Велика Вітчизняна війна, тому й став він дитячим письменником, щоб у творах повертатись у дитинство, догратись, досміятись. Слід щиро визнати, що вдається це письменнику настільки добре, що жоден читач не може залишитись байдужим до його історій, а його твори перекладені різними мовами і користуються популярністю в інших країнах. Книжки Вс. Нестайка дуже рідко залишають читача байдужим. Його твори читають не тільки діти, але й дорослі.

У відділі абонемента РОУНБ молодші читачі можуть взяти додому не лише книги, але й аудіокниги відомого українського письменника Всеволода Нестайка. Це такі аудіокниги, як: «На зеленому острові», «Неймовірні детективи», «Нечиста сила», «Тореадори з Васюківки», «Таємний голос за спиною», «Чарівні окуляри», «Чорлі», «Чудеса в Гарбузянах».

Лариса Василевська

 

Категорія: Прочитайте книги | Переглядів: 650 | Додав: abonement | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]